Reklama
Reklama

Ruszyła rozbiórka budynków na przyszłej trasie tramwajowej na Naramowice

fot. PIM

Najpierw rozebrane zostaną dwa bloki przy ulicy Naramowickiej 149 i 149a, a także dom przy ulicy Sarmackiej 1.

- W dalszej kolejności wyburzony będzie budynek przy ul. Czarna Rola (były gabinet stomatologiczny), budynek zlokalizowany przy ul. Naramowickiej 213, a także obiekty przy ul. Jasna Rola. Przed rozpoczęciem prac budowlanych konieczna jest również rozbiórka bunkra przy ul. Sarmackiej, którą poprzedzą badania archeologiczne - zapowiadają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wyprzedaż Renault z rocznika 2019. Wybierz SUV-a i zyskaj nawet do 25 000 zł z oponami zimowymi. Auto Compol zaprasza! tel: 791369550
REKLAMA

Prace rozpoczęły się w poniedziałek. PIM apelują do mieszkańców o ostrożność - w rejonie prowadzonych prac pojawiać się będzie ciężki sprzęt. Wyburzenia to przygotowanie terenu pod budowę trasy tramwajowej na Naramowice. Wiosną mają ruszyć właściwe prace budowlane.

Pierwsze tramwaje na Naramowice mają pojechać na przełomie 2021 i 2022 roku. Nowa trasa będzie mieć około 3,3 km długości. Dodatkowo przebudowanych zostanie 7,5 km dróg. - Odcinek od pętli Wilczak na północ Poznania, do ul. Błażeja, to pierwszy etap budowy trasy tramwajowej na Naramowice - kończą.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na poznańskich drogach będzie ślisko! IMGW ostrzega przed gołoledzią
3℃
-3℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.51 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro