Reklama
Reklama

Wyszedł ze sklepu z wózkiem wypchanym towarem. Ochroniarzowi groził nożem

fot. KMP Konin

Widok mężczyzny z wózkiem sklepowym zaniepokoił policjanta po służbie.

Policjant z Wydziału Kryminalnego jadąc ulicami Starego Konina zauważył mężczyznę pchającego przed sobą wózek sklepowy wypełniony elektronarzędziami. 26-latek ze względu na swoją kryminalną przeszłość był mu wcześniej znany. Policjant zorientował się, że nie mogły być to zwykłe zakupy, dlatego postanowił to sprawdzić.

Wyprzedaż Renault z rocznika 2019. Wybierz SUV-a i zyskaj nawet do 25 000 zł z oponami zimowymi. Auto Compol zaprasza! tel: 791369550
REKLAMA

Natychmiast zatrzymał mężczyznę, przeciwko któremu konińscy policjanci prowadzili już kilkadziesiąt postępowań za oszustwa, kradzieże, włamania, czy uszkodzenia mienia. Okazało się, że 26-latek rzeczywiście ukradł towar w jednym ze sklepów. Straty oszacowano na ponad 1000 zł. Wózek też był oczywiście kradziony, a jego wartość to 380 zł. Jednak nie zarzut kradzieży usłyszał zatrzymany mężczyzna. Okazało się bowiem, że kiedy próbował zatrzymać go ochroniarz, mężczyzna wyciągnął z kieszeni nóż i zagroził, że go zabije - relacjonuje podkom. Marcin Jankowski, oficer prasowy policji w Koninie.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Zgromadzony materiał dowodowy wystarczył, aby sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Na poznańskich drogach będzie ślisko! IMGW ostrzega przed gołoledzią
3℃
-3℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.87 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro